apie

O, sveiki! Užeikite į Atmetimo galeriją - čia eksponuojame menininkų ir žymių žmonių atmetimo istorijas. Kūrėjo darbai ir idėjos atmetamos fondų, kuratorių ir galerijų, tėvų ar dėstytojų, muzikos leiblų. Iš pirmo žvilgsnio formalūs atsakymai duria į paširdžius kaip aštrios strėlės. Kaip kūrėjai tvarkosi su šiomis patirtimis? Ar seniems vilkams neskauda? Ar atmetimą lengva paversti motyvacija? O kas būtų, jei visi tik girtume ir skatintume vieni kitus?

Įkvėpimu tapo devynioliktame amžiuje Paryžiuje surengta „Salon des Refusés“ – oficialiai atmestų dailės darbų galerija. Anuomet kūrėjo sėkmė priklausė nuo konservatyvios Paryžiaus salono meno tarybos. Dailininkai savaip maištavo ir surengė atmestų darbų parodą, kuri tapo keliagubai populiaresnė nei visos prieš tai buvusios. Tuo metu valdžiusiam Napoleonui neliko nieko kito, kaip tik pritarti naujiems kūrybiniams vėjams. Tai tapo proveržiu meno istorijoje.

Atmetimo galerija” – tai iniciatyva, pristatanti Lietuvos kūrėjų atmetimo istorijas – asmenines, profesines, kūrybinio kelio. Kūrėjai, muzikantai, rašytojai, aktoriai ir sportininkai dalijasi savo atmetimo istorijomis. Pasakoja apie savijautas, kai atmetė kuratorius, kai į parodos atidarymą atėjo tik tėvai, ar kai į aktorių atranką pakvietė tik numetus svorio. Šios autentiškos patirtys aktualios jauniems žmonėms, kurie žengia į mokslų, karjeros ir darbo pasaulį, kupiną iššūkių, pasirinkimų, atmetimo. Siekiame stiprinti jaunų žmonių psichologinį atsparumą, supažindinti su gyvenimiškų situacijų įvairove ir požiūrio į jas svarbą.

 

Iniciatyvos sumanytojas ir rengėjas: VšĮ „Kultūrinės ir organizacinės idėjos”.

Iniciatyvos rėmėjai: Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas, Nordic Culture Point, Erasmus+.

 

Kūrybinis prodiuseris ir identiteto dizaineris: Sergej Grigorjev.

Redaktorė: Akvilė Žilionytė.

Tekstų kūrėjai: Juta Liutkevičiūtė, Urtė Karaliūtė, Sergej Grigorjev, Akvilė Žilionytė.

Susitikimų koordinatoriai: Akvilė Būgaitė, Dainius Saržickas.

Partneriai: EDU Vilnius, Visuomenės ir verslo plėtros institutas.

Filmavimų partneris: Make It Happen.

Programavimas: Ficus Media.

 

Dėl bendradarbiavimo kreipkitės info@koi.lt

Organizatorius
Rėmėjai: